Augalų apsaugos laboratorija

Sumedėjusius ir žolinius augalus kasdien veikia įvairūs biotiniai aplinkos veiksniai, tarp kurių išskirtinį vaidmenį atlieka vabzdžiai ir ligų sukėlėjai. Laiku pastebėti ir diagnozuoti augalų pakenkimus ir ligų priežastis galima stebint , išorinius augalų sėklų, vaisių, pumpurų, lapų, šakelių ar kamienų pakitimus, padarytikurie atsirandančius dėl vabzdžių kenkėjų bei ligų sukeltų pažeidimų.
Norint tiksliau nustatyti kenkėjų rūšinę sudėtį ir jų pažeidimus, bei ligų simptomus, reikia žinoti šių organizmų morfologinius požymius ir jų biologiją. Tik tinkamai diagnozavus žalingus organizmus, prevencinėmis, o reikalui esant, ir aktyviomis kovos priemonėmis, galėsime apsaugoti augalus.
Augalų apsaugos laboratorijoje yra sukaupta per 2000 įvairių vabzdžių kenkėjų ir jų pažeidimų bei augalų ligų sukeltų pažeidimų eksponatų. Praktinių miško apsaugos kompetencijų įgijimui ir pagilinimui laboratorijoje yra elektroniniai mikroskopai bei vaizdo aparatūra, įrengti vabzdžių kolekciniai stendai, o taip pat įvairūs apibūdinimo vadovai ir atlasai.
Augalų apsaugos laboratorija
Studentai praktinių užsiėmimų metu naudojasi šia mokomąja medžiaga, pagilina teorines žinias, įgyja praktinių įgūdžių ir gebėjimų identifikuoti pagrindinius vabzdžius kenkėjus ir jų pažeidimus bei augalų ligų sukėlėjus, darančius neigiamą poveikį miško ekosistemų sumedėjusiai ir žolinei augalijai, o taip pat numatyti prevencines ir apsaugos priemones.