Gėlininkystės laboratorija

Želdynų dizaino ir Rekreacijos specialybės studentams laboratorijoje vyksta gėlininkystės ir ekologinės daržininkystės praktiniai darbai.
Gėlininkystės laboratorija
Morfologinių ir fotoherbarų pagalba Želdynų dizaino specialybės studentai mokosi pažinti įvairių grupių lauko, interjero augalus. Naudojami kiekvienai lauko ir interjero augalų grupei (temai) specialiai paruošti segtuvai su temos asortimento augalais ir kompaktiniai diskai.
Nagrinėjant gėlių sėklininkystės klausimus naudojama laboratorijoje sukaupta vienmečių ir daugiamečių gėlių sėklų fondo medžiaga, sėjamos ir auginamos vienmetės gėlės. Su dalimi lauko gėlių asortimento, priežiūros darbais, jų dauginimu studentai supažindinami kolegijos kolekciniame gėlyne.
Baigus specialiosios gėlininkystės kursą, ruošiami įvairių tipų gėlynų projektai. Keletas geriausių projektų įgyvendinami kolegijos aplinkoje.
Rekreacijos specialybės studentams skirtas siauresnis gėlininkystės kursas – pagrindinės lauko gėlės ir pasirinkto vieno tipo gėlynų projektai.
Gėlininkystės laboratorija
Ekologinės daržininkystės praktinių darbų metu nagrinėjami tradicinių ir retųjų daržovių bei jų sėklų skiriamieji požymiai, trąšų pavyzdžiai. Projektuojami vaizdingi daržai su gėlėmis, dekoratyviomis ir kvapiomis prieskoninėmis daržovėmis bei atskiri ekologiški daržai.