Želdynų projektavimo laboratorija

Laboratorijoje instaliuotos specialiosios programos, reikalingos želdynų ir mažosios architektūros projektavimo, kraštovaizdžio modeliavimo, miškininkystės ir aplinkos inžinerijos studijoms (pateikiame tik Želdynų dizaino ir dalinai Rekreacijos studijų programose naudojamas kompiuterines programas).

Garden Composer 3D programinis paketas leidžia studentams planuoti želdynus, pasirenkant augalus pagal formą, aukštį, lapų ar žiedų spalvą, žydėjimo laiką, žiedų kvapnumą bei kitus rodiklius, o taip pat projektuoti tokius elementus kaip tvorą, taką, tvenkinį. Programos kataloge apibūdinamos kiekvienam augalui būdingos ligos, kenkėjai ir atitinkama apsauga bei sezoniniai priežiūros darbai. Galima modeliuoti augalų požymių sezoninę kaitą, amžių. Įrengti apšvietimą ir parodyti, kaip želdynas atrodo naktį, kurti virtualius pasivaikščiojimus trimatėje erdvėje, atlikti fotomontažą dirbant su skaitmeninėmis nuotraukomis bei Photoshop programa.

SketchUp modeliavimo programa naudojama mažų ir didelių teritorijų trimačiams vaizdams, daugiausia nesudėtingiems architektūriniams objektams kurti, miesto kraštovaizdžiui ir reljefui projektuoti.

Dirbdami AutoCAD Revit programa, studentai išmoksta taikyti pagrindines programinės įrangos funkcijas tvarkant grafinę želdynų medžiagą (topografinius, dendrologinius brėžinius, įvairias želdynų schemas). Galimas statinių ir mažosios architektūros elementų projektavimas, vaizdas vertikalioje plokštumoje.

LandARCH Professional programinė įranga palengvina darbą su AutoCAD programa. Galimas dvimatis ir trimatis kraštovaizdžio vaizdų modeliavimas, architektūrinių objektų, ypač mažosios architektūros ir augalų simbolių parinkimas, brėžinių ir detalių tvarkymas.

Visual Nature Studio programos paskirtis – kaimo kraštovaizdžio planavimas didelėse teritorijose, parkų ir sporto želdynų projektavimas.

ArcGis kompiuterinė programa naudojama želdynams inventorizuoti augalo ir kitų objektų tikslios vietos ir charakteristikos nustatymui.