2018 m. balandžio 5 dieną kolegiją aplankė 3-6 klasių moksleivių iš Panevėžio „Aušros“, „A. Lipniūno“, „Vilties“, „Rožyno“ progimnazijų, „Minties“ gimnazijos, jų tėvų ir mokytojų delegacija. Šią išvyką suorganizavo gamtininkų būrelio „Ekologijos džiunglėse“ vadovė mokytoja Zita Kavaliauskaitė.
Svečiai aplankė Kadagių slėnį, Dubravos medelyno objektus – kankorėžių aižyklą, sėklų saugyklą, miško sodmenų išauginimo šiltnamius. Aplankytas Kauno marių regioninis parkas, kur šio parko ekologas Evaldas Makrickas interaktyvioje lentoje parodė kaip slinko ledynai, kaip formavosi reljefas, kur jojo su žirgu Vytautas Didysis; pristatė įdomią Kauno marių atsiradimo istoriją, kaip buvo iškelti iš Kauno marių „dugno“ kaimai, kaip keitėsi kraštovaizdis. Parodė pagrindinius miško faunos atstovus, išklausėme jų balsus. Suorganizavo įdomią gamtos pažinimo viktoriną, klausimų-atsakymų varžybas.
Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijos dirvožemių laboratorijoje pristatyta gausi Lietuvos naudingųjų iškasenų kolekcija, pademonstruotas mineralų „išaugimas“, detaliai išaiškintas dirvožemių susidarymo procesas. Per mikroskopą moksleiviai ir mokytojai pamatė kaip atrodo smėlis ir molis. Skaityta paskaita „Augalai– gyvi organizmai“.
Didžiulį įspūdį mokytojams ir moksleiviams paliko Kadagių slėnis, medelių skiepijimas, Kauno marių atsiradimo istorija ir jų pasekmės kraštovaizdžiui, dirvožemio vaizdai per mikroskopą ir žinoma įtikinimai, kad augalai turi „protą“, „ausis“, kad jie mato, jaučia, tarpusavyje bendrauja, perspėja vieni kitus apie pavojus, jaučia skausmą.
Ekskursijoms vadovavo, nenuilstamai pasakojo apie gamtos, miško paslaptis, vienas geriausių, studentų bei moksleivių mylimiausias doc. dr. Vytautas Bareika, kuris savo žiniomis, pasakojimais ir palyginimais skaitė gamtos „knygą“, sukėlė didžiulį moksleivių ir mokytojų susidomėjimą bei gamtos paslapčių pažinimo džiaugsmą, ko dar anksčiau nežinojo, nepastebėjo ar nesuprato.
Visko apžiūrėti ir aptarti nespėta. Liko nepamatytas Žiegždrių geologinis takas, Kauno marių vaizdai, Girionių parkas, dendroparkas ir dar daug kitų žmogaus ir gamtos sukurtų kūrinių.
Mokytojai ir moksleiviai pažadėjo dar kartą atvykti į Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegiją su dar gausesne palyda ir net su tėvais.
|
Mūsų svetainė naudoja slapukus (angl. cookies). Šie slapukai naudojami statistikos ir rinkodaros tikslais.
Jei Jūs sutinkate, kad šiems tikslams būtų naudojami slapukai, spauskite „Sutinku“ ir toliau naudokitės svetaine.
Kad veiktų užklausos forma, naudojame sistemą „Google ReCaptcha“, kuri padeda atskirti jus nuo interneto robotų, kurie siunčia brukalus (angl. spam) ir panašaus tipo informaciją.
Taigi, kad šios užklausos forma užtikrintai veiktų, jūs turite pažymėti „Sutinku su našumo slapukais“.
Jūs galite pasirinkti, kuriuos slapukus leidžiate naudoti.
Plačiau apie slapukų ir privatumo politiką.
Funkciniai slapukai (būtini)Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, ir negali būti išjungti. Šie slapukai nesaugo jokių duomenų, pagal kuriuos būtų galima jus asmeniškai atpažinti, ir yra ištrinami išėjus iš svetainės. |
|
Našumo slapukaiŠie slapukai leidžia apskaičiuoti, kaip dažnai lankomasi svetainėje, ir nustatyti duomenų srauto šaltinius – tik turėdami tokią informaciją galėsime patobulinti svetainės veikimą. Jie padeda mums atskirti, kurie puslapiai yra populiariausi, ir matyti, kaip vartotojai naudojasi svetaine. Tam mes naudojamės „Google Analytics“ statistikos sistema. Surinktos informacijos neplatiname. Surinkta informacija yra visiškai anonimiška ir tiesiogiai jūsų neidentifikuoja. |
|
Reklaminiai slapukaiŠie slapukai yra naudojami trečiųjų šalių, kad būtų galima pateikti reklamą, atitinkančią jūsų poreikius. Mes naudojame slapukus, kurie padeda rinkti informaciją apie jūsų veiksmus internete ir leidžia sužinoti, kuo jūs domitės, taigi galime pateikti tik Jus dominančią reklamą. Jeigu nesutinkate, kad jums rodytume reklamą, palikite šį langelį nepažymėtą. |